Telefon

0535 669 58 67

Telefon
Teklif Al

Çatı yalıtımı, farklı şekillerde gerçekleştirilmektedir. Duruma ve talebe göre değişiklik göstermektedir. Kimi bina sahipleri sadece su izolasyonu isterken bazıları hem su hem ısı izolasyonu, hatta ses izolasyonu sağlayan malzemelerle yalıtım yapılmasını ister. Ancak çatı yalıtımında genel olarak bir tavsiye vardır.  Çatı Yalıtım işleminde önemli bir nokta bulunmaktadır.  Tüm beklentileri karşılayacak türden malzemelerin kullanılması ve ileride oluşabilecek beklentiler için de önlem alınması gerekmektedir. Bu hem maddi hem de zaman açısından kazanç sağlayacaktır.

Çatı izolasyonu yapılırken öncelikle çatı örtüsünün altındaki yalıtımı ele almak gerekir. Zeminin deforme olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Bu yapılmadan yapılacak bir çatı izolasyon işleminden istenen verim alınması mümkün değildir. Ankara çatı yalıtım olarak gerekli olan verimi alacağınızın teminatını veriyoruz.

Bundan sonra baca dipleri ve su dereleri gibi kısımların elden geçirilmesi ve su yalıtımının sağlanması şarttır. Bu işlemler de yapıldıktan sonra çatı zeminine uygun yalıtım malzemesinin uygulanmasına geçilmektedir. En alta beton uygulaması olmak üzere istenen yalıtım malzemesinin, boşluk bırakmayacak şekilde döşenmesi, zemine yapıştırılması ve birleşim yerlerinin sağlam şekilde birbirine bağlanması sağlanmalıdır.

Call Now Button